• ul. Chodkiewicza 19C
    14-300 Morąg
  • Poniedziałek-Piątek
    8:00 - 17:00
Infolinia / biuro

577 166 667

close
Czy klimatyzacja musi być biała?
lis

Czy klimatyzacja musi być biała?

Obecnie posiadanie klimatyzacji w domu czy w biurze przestaje być luksusem, zarezerwowanym dla najbogatszych. Także w naszym klimacie może być przydatna, a czasem nawet konieczna. Znacząco zwiększa komfort pracy i życia. Ale czy skazani jesteśmy na znaną od lat i powszechnie widzianą białą obudowę klimatyzacji?

Oczywiście biel jest ponadczasowa. Lekkość bieli i dopasowanie do jasnych wnętrz może być strzałem w dziesiątkę. Otoczenie biznesowe wymaga funkcjonalności i estetycznych form urządzeń. Wśród białych klimatyzatorów również istnieje szeroka gama wyborów designu. Dotyczy to na przykład kształtu: bardziej obły czy prostokątny, powłoki: matowy czy błyszczący, perłowy lub dodatkowych udogodnień: z wyświetlaczem, lub obrazem.

Czarny klimatyzator zawsze będzie eleganckim wykończeniem wnętrza. To klasyczne rozwiązanie, które nadaje nowoczesnym pomieszczeniom ponadczasowego charakteru.

Czy świat jest biało – czarny?

Otaczają nas kolory. Kolory wpływają na emocje. Stąd większość z nas przywiązuje wagę do design. Chcemy pięknych wnętrz, stylowych, przemyślanych, a nawet ekskluzywnych. Czerwone ferrari, biała suknia ślubna, czerwona róża, złoty pierścionek, biała klima. Czy musi tak być? Stereotypowo? A może warto poszukać niestandardowych rozwiązań? Czy skusisz się na innowacyjne rozwiązania z niebanalną estetyką obudowy?

Klimatyzacja a dokładnie obudowa jednostki nie musi być biała.

Japoński Instytut Promocji Design co roku organizuje konkurs wzornictwa i przyznaje nagrodę „The good Design Award” produktom o doskonałym wzornictwie. Uzyskanie nagrody daje prestiż i profity sprzedaży. Również niektóre klimatyzatory otrzymały tę nagrodę.

Klimatyzatory z innowacyjnym wzornictwem są dostępne w sprzedaży na polskim rynku. Takie nowoczesne projekty dotyczą zarówno kolorystyki, wzornictwa, tekstury, rodzaju tworzywa czy też kształtu klimatyzatora.

Możesz wybierać z szerokiej bazy wzornictwa i kolorów. Jeśli chodzi o kolorystykę, nie tylko są dostępne białe, czarne, ale także unikatowe w kolorze czerwonym, złotym, srebrnym, szampańskim, tytanowym, antracytowym, inox. Poza tym z lustrzanym frontem lub matowym, stonowanym wykończeniem, z subtelnym podświetleniem. A może wybierzesz fakturę panelu imitującą drewno, obudowę ze szczotkowanej stali zamiast plastiku. Innowacyjne rozwiązania dotyczą również zastosowania minimalistycznych paneli przednich zapewniających dyskretny wygląd. Opływowe kształty, kanciaste krawędzie czy też kształt prostokąta to zalety wyglądu klimatyzatora odzwierciedlające jakość i poczucie luksusu. Nowoczesne klimatyzatory dopasowują się stylem do wnętrz zarówno wyrafinowanych i eleganckich, jak i tych minimalistycznie pięknych. Pomagają zachować estetykę i spójny design w całym domu czy biurze. Są przy tym ponadczasowe i uniwersalne.

Klimatyzator z obrazem? Brzmi ciekawie, a jego wygląd na pewno Cię zaskoczy i przykuje uwagę każdego obserwatora. To istne dzieło sztuki, kamuflaż jednostki wręcz nieprawdopodobny. Obraz w szklanym panelu możesz wybrać sam i dowolnie wymieniać dopasowując do wystroju wnętrza lub okazji. Dzięki temu, że zastosowano najcieńszy i najbardziej smukły klimatyzator odnosisz wrażenie, że to jedynie rama z obrazem.

A może zamiast obrazu tkanina, idealnie dopasowana kolorystycznie do wystroju wnętrz. Tekstylne wykończenie będzie również maskować urządzenie, a nawet ozdobi zaaranżowaną przestrzeń. Masz dom lub biuro w stylu nowoczesnym, klasycznym, industrialnym, rustykalnym, glamour, vintage, art déco, retro? Ten klimatyzator świetnie udekoruje i uzupełni przestrzeń. W standardzie otrzymujesz dwie tkaniny, a aż sześć innych jest opcjonalnie dostępnych na zamówienie. Poszycia tekstylne są łatwe do montażu – zdejmujesz i zakładasz kolejne. Posiadając szablon, który otrzymujesz w pakiecie i instrukcje, jak samodzielnie lub z pomocą krawca uzyskać nieskończoną ilość kolejnych wzorów. Może zapragnąłeś, by tkanina była taka sama jak obszycie kanapy, pledów, poduszek czy zasłon, dekoracji, koloru farby na ścianie i tak dalej. Wszystko to jest możliwe dzięki tekstylnemu wykończeniu klimatyzatora. W twoich rękach jest zapewnienie stylu i aranżacji wnętrza. Klimatyzator w dodatku biały nie jest już przeszkodą i nie utrudni Ci nadania wyjątkowego designu.

Oryginalny design równa się innowacyjna technologia. Zaawansowana technologia to oszczędności energetyczne i najwyższa efektywność energetyczna A+++ oraz automatyka. Jak to wygląda w praktyce? Dobrze wyposażone jednostki dzielą pomieszczenie na mniejsze cząstki, aby cieszyć się równomiernie ogrzanym lub schłodzonym powietrzem. Gdy pomieszczenie jest puste, w trybie chłodzenia podnosi temperaturę, a w trybie grzania ją obniża. Poprzez inteligentne, automatyczne rozwiązania takie jak sterowanie łopatkami góra – dół i prawo – lewo, gdy w pomieszczeniu pojawia się człowiek, nawiew przekierowuje się w inną stronę. Inne zalety to większa wydajność, moc niż nominalne klimatyzatory. Zastosowanie wymienników umożliwia regulację wilgotności do komfortowej i sprzyjającej zdrowiu. To rozwiązanie sprzyja energooszczędności. Powietrze nie jest przesuszone poprzez wspomnianą regulację temperatury odparowania. W dobie pandemii niezwykle cenne jest zastosowanie w nowoczesnych klimatyzatorach filtrów praktycznie takich samych jak w oczyszczaczach powietrza, jonizatora i układu z filtrem tytanowo — apatydowym niwelującym zapachy i rozbijającym cząsteczki wirusów, grzybów i bakterii. Niezwykle pożyteczny jest tryb pracy dziennej i nocnej, w której dodatkowo obniża się decybele hałasu zarówno jednostki wewnętrznej jak i zewnętrznej. Innowacja na rynku urządzeń klimatyzacyjnych, to także zastosowanie w coraz większej ilości klimatyzatorów tak zwanego efektu Coandy. W większości klimatyzatorów niższej technologii nie jest to takie oczywiste, by powietrze uwalniało się w chwili chłodzenia w kierunku sufitu a ogrzane wzdłuż ściany w kierunku podłogi. Ale to nie koniec rozwiązań: wbudowane WiFi łączące się z aplikacją w każdym smartfonie. Widzimy więc wyraźnie, że za design’em bardzo często idzie jakość.

Call Now ButtonZadzwoń