• ul. Chodkiewicza 19C
    14-300 Morąg
  • Poniedziałek-Piątek
    8:00 - 17:00
Infolinia / biuro

577 166 667

close

Pompy ciepła gruntowe

Img

Pompy ciepła to temat, który zyskuje na popularności w naszej firmie. Nie bez powodu! Oferują one efektywne rozwiązania do ogrzewania i chłodzenia budynków. Ale co to są pompy ciepła i jak działają? Zasada działania pompy ciepła jest dość prosta. Urządzenie to przenosi ciepło z jednego miejsca do drugiego. Tak! Pompa ciepła może nie tylko ogrzewać. Może też chłodzić pomieszczenia! To sprawia, że jest to bardzo uniwersalne rozwiązanie. Pompy ciepła powietrzne są najbardziej powszechnym typem. Są też najłatwiejsze w instalacji. Działają na zasadzie wymiany ciepła. Wymiana ta odbywa się między powietrzem zewnętrznym a powietrzem wewnętrznym. W zimie pompa ciepła powietrzna pobiera ciepło z zewnątrz. A następnie przesyła je do wnętrza budynku. W lecie działa na odwrót, chłodząc pomieszczenia.

Niszczenie środowiska skłania wielu naukowców, inżynierów i projektantów do szukania rozwiązań, które spowolnią lub zatrzymają jego zanieczyszczenie. Zmorą dla ludzi staje się wszędobylski smog. Być może przeżyłeś kiedyś coś takiego, że wyszedłeś wieczorną porą na zewnątrz i zobaczyłeś rozlaną w powietrzu niczym mleko mgłę. Jednak po paru oddechach zaniepokoiło cię drapanie w gardle i dziwny zapach. Szybko się orientujesz, że to nie mgła, a trujący smog. To efekt użytkowania starych palenisk, starych kotłów. Rozwiązaniem dla naszych ekologicznych problemów takich jak między innymi smog, jest zastosowanie na przykład nowoczesnych pomp ciepła. Wyróżniamy kilka rodzajów pomp ciepła: powietrzna pompa ciepła, gruntowe pompy ciepła, pompy ciepła na wylotowe powietrze, wodne pompy ciepła oraz hybrydowe pompy ciepła.

Dlaczego zastosowanie pomp ciepła to mądra decyzja?

Jak wspomnieliśmy, jest to świetne rozwiązanie dla ekologii. Możemy zadbać o to, by nasze otoczenie było przejrzyste, czyste i świeże, wolne od smogu. Pompa ciepła znacząco wpływa na obniżenie emisji szkodliwych związków do atmosfery. Poza tym, jeśli chodzi o koszty użytkowania, pompa ciepła, w stosunku rocznym wypada najlepiej na tle innych rozwiązań. To prawda, że zakup pompy ciepła to wciąż większy wydatek, ale zwraca się już po 4 – 6 latach. Inne rozwiązania są tańsze, ale tylko w kosztach inwestycji. Natomiast jeśli przeanalizujemy trwałość urządzeń pomp ciepła, jest zdecydowanie dłuższa, co powoduje, że na tle innych rozwiązań staje się o wiele tańsza. Wynika to z długiego użytkowania urządzeń i niewielkich rocznych kosztów użytkowania pompy ciepła. To rozwiązanie daje wygodę. Dlaczego? Działanie pomp ciepła jest praktycznie bezobsługowe. Inne metody ogrzewania generują potrzebę składowania paliwa, co wiąże się z wyodrębnieniem miejsca na to paliwo i obsługę podajników. W tym wypadku nie tracisz czasu na zakup paliwa oraz miejsca na jego składowanie.

Pompy ciepła gruntowe to bardziej zaawansowane technologicznie urządzenia. Wykorzystują one ciepło zgromadzone w ziemi lub wodzie gruntowej. Są one bardziej efektywne. Jednocześnie droższe w instalacji. Pompy ciepła gruntowe są idealne dla osób, które poszukują długoterminowych rozwiązań! Jesteś gotowy zainwestować więcej na początku? Pompa ciepła gruntowego zwróci się z czasem!

Kiedy mówimy o pompach ciepła, nie można pominąć kwestii kosztów. Pompy ciepła powietrzne są zazwyczaj tańsze w zakupie i instalacji. Jednak pompy ciepła gruntowe, choć droższe na starcie, oferują lepszą efektywność energetyczną. To oznacza niższe rachunki za energię w dłuższej perspektywie. Jesteś zainteresowany oszczędnościami dzięki pompom ciepła gruntowym? Zapraszamy!

Pompy ciepła | Robimy to dobrze.

Chcąc zagwarantować najlepszą jakość pracujemy tylko na produktach uznanych producentów takich jak Panasonic, Mitsubishi Electric, Midea czy Galmet. Instalując pompy ciepła, sam na tym zyskujesz i dowodzisz, że dbasz o przyszłość naszej planety.

Call Now ButtonZadzwoń